Для вчителів географії Локачинського районуЧетвер, 25.04.2024, 02:35

Гість | RSS
| Гапяк О.В. | |
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Анотація досвіду роботи Гапяка Олександра Володимировича, вчителя географії, "старший вчитель". 
Тема досвіду. Створення оптимальних умов для самореалізації учнів шляхом використання комп’ютерних технологій.
Адреса досвіду: загальноосвітня школа І-ІІ ст. с. Озютичі.
Досвід вивчався в роках: з 2008 по 2010 рр.
Актуальність досвіду. В основі даного досвіду лежить проблема, що назріла в нашому суспільстві у зв’язку із швидкими темпами інформатизації, які вимагають застосування нових технологій у навчанні географії.
Комп’ютерні технології дають нові можливості для творчого розвитку дітей, сприяють самореалізації особистості  вчителя і учня. Тема досвіду співзвучна з проблемою реформування сучасної освіти – переорієнтації шкільної освіти на формування нового типу інтелекту , іншого способу мислення, пристосованого до економічних, технологічних, соціальних та інформаційних реалій оточуючого світу, на підготовку дітей до життя і діяльності в умовах інформаційного світу.
Реалізація проблеми використання комп’ютерних технологій дозволяє вчителеві створити умови для розвитку й самореалізації особистості, яка легко орієнтується в потоці інформації, є компетентною й готовою до життя в сучасному суспільстві.
Технологія досвіду сприяє вирішенню таких проблем:
-                     створення умов для самореалізації особистості;
-                     розвитку пізнавального інтересу до вивчення географії;
-                     активізації навчально-виховної діяльності на уроках;
-                     забезпеченню доступності до інформації;
-                     формуванню інформаційної культури.
Вид  досвіду за характером новизни – раціоналізаторський.
Відзначається індивідуальним підходом учителя до моделювання навчально-виховного процесу з використанням комп’ютерних технологій.
До творчого доробку вчителя відносяться: конкретні рекомендації до тематичного календарного планування курсів географії з використанням ІКТ, вчительські й учнівські презентації, системи різнопланових завдань для організації роботи учнів на різних етапах уроку, тестів і завдань для самоконтролю учнів, розробки уроків з використанням ППЗ. Заслуговує на увагу накопичення в кабінеті дидактичного забезпечення викладання географії: навчальна, науково-популярна література; набори слайдів, які містять картографічний матеріал, географічні картки, малюнки, схеми, діаграми, таблиці, відеофільми географічного змісту, ППЗ. Вчителем укладено тематичний каталог статей періодичних видань з проблемного питання, систематизовано інформацію про структуру та зміст ППЗ з усіх навчальних курсів за розділами : картосхеми,таблиці, схеми, графіки, діаграми, цікаві фотографії, анімації та відеокільцівки.
Головна ідея досвіду полягає в створенні оптимальних умов для самореалізації кожного учасника навчального процесу шляхом ефективного впровадження можливостей компютерних технологій . Реалізація цієї ідеї сприяє підвищенню  якості проведення конкретного уроку, дає можливість посилити мотивацію учнів до вивчення географії, сприяє підвищенню якості знань, формуванню й реалізації інтелектуальних здібностей учнів, дає також змогу набути стабільних навичок використання різнобічного програмованого навчання з географії й інших предметів, формує звичку звертатися до комп’ютера в щоденному житті.
Технологія досвіду містить у собі такі аспекти:
-                     самоосвіта вчителя в плані освоєння ІКТ та навичок користування ними;
-                     ознайомлення з існуючими методичними рекомендаціями щодо методики проведення уроків у комп’ютерному класі та з вимогами до структури уроку з використанням інформаційних технологій;
-                     вивчення змісту і структури наявних педагогічних програмних засобів;
-                     підготовка розробок уроків з використанням комп’ютерних технологій  в залежності від його  мети  і наявного електронного засобу;
-                     моніторинг результативності навчального процесу з використанням компютера.
В арсеналі вчителя напрацьовані такі прийоми використання комп’ютера на уроці:
демонстрація об’єктів; моделювання процесів; організація виконання практичних робіт; перевірка навчальних досягнень; використання презентацій; використання Інтернету.
Результативність досвіду: протягом 2008-2010 років проводився моніторинг професійної майстерності вчителя за такими параметрами:
-                     рівень навчальних досягнень учнів;
-                     моніторинг методичної активності вчителя;
-                     результативність роботи з обдарованими дітьми.
Аналіз моніторингових матеріалів продемонстрував високу результативність роботи вчителя за всіма показниками, які досліджувалися.
Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz