Здибель Олена Адамівна, вчитель географії, "старший вчитель" Маньківської зош I-III ст.
Тема: "Використання різноманітних дидактичних форм і методів для підвищення ефективності уроку”
Особливе місце, як дидактичному засобу навчання, приділяє підручнику. Часто використовує різноманітні навчальні картини, тематичні монтажі з фотографій, малюнків, контурних карт, а також схематичний малюнок на дошці і інше.
З метою розвитку творчого потенціалу кожної особистості учня проводить ділові та імітаційні ігри, змагання, ігри-подорожі.
Кращому засвоєнню матеріалу сприяє використання в процесі навчання народознавчого матеріалу. На уроках часто звучать загадки, прислів'я, легенди, казки. Для створення позитивного настрою на уроці вчителька на початку уроку практикує епіграф, на різних етапах уроку, з метою посилення емоційних відчуттів, розвитку уяви вдало використовує твори художньої літератури, мистецтва, музики.
Пізнавально-розвиваюче значення мають такі форми роботи як розгадування і самостійне складання кросвордів, ребусів, це привчає дітей до роботи з додатковою літературою, словниками, енциклопедіями.
Педагогічно правильне використання дидактичних форм і
методів навчання, допомагає зосередити увагу учнів на головному в змісті навчального матеріалу, сприяє підвищенню ефективності уроку, підвищує інтерес до предмету. Олена Адамівна більше 15 років керує районним методоб'єднанням вчителів географії, є наставником молодих педагогів.