Для вчителів географії Локачинського районуСубота, 27.04.2024, 02:09

Гість | RSS
| Мочеброда О.Є. | |
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Анотація досвіду роботи Мочеброди Олени Євгеніївни, вчителя географії, "старший вчитель". 
 Тема досвіду:  « Використання  проектних технологій на уроках та в позакласній роботі з географії».
Адреса досвіду:   ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.К.Липинського с. Затурці
Досвід вивчався в роках : з 2008 по 2010 р.р. завідувачем районного методичного кабінету Журавлюк В.М.
Актуальність досвіду. Зміни парадигми освіти спонукають педагогів до впровадження інноваційних технологій навчання та виховання дитини, які б забезпечили збереження унікальної особистості, всебічний розвиток та формування її готовності до інтеграції в сучасне суспільство. Саме метод проектів, що відповідає цим вимогам, і став сьогодні однією з основних методик сучасної школи. Тому тема досвіду оптимально узгоджується з новими завданнями освіти « Я знаю, для чого мені треба все, що я пізнаю, і де та як я зможу ці знання застосувати».
Впровадження методу проектів дає змогу педагогу  навчити учнів вирішувати певні проблеми, взяті з реального життя, сприяє формуванню інтелектуальних, спеціальних і загальнокультурних знань та вмінь учнів; розвиває ініціативу, навички співробітництва, логічне мислення; виробляє вміння отримувати інформацію; розвиває навички самоосвіти.
 Вид досвіду за характером новизни – раціоналізаторський.
Особливістю цього досвіду є творчий підхід учителя до використання теоретичних аспектів відомих науковців щодо впровадження проектної технології в практику викладання всіх курсів географії та організацію позакласної роботи з предмету.
У творчій скарбниці вчителя – тематичне планування курсів географії з використанням проектної технології, рекомендації до підготовки до проектної діяльності і до етапів роботи над проектами; вимоги до оцінювання проектів; різноманітні проекти , створені дітьми й оформлені у вигляді буклетів, комп’ютерних презентацій, розкладок, макетів та інш. Вчителем укладено списки рекомендованої літератури з проблеми.
Новизна досвіду полягає у особистісному баченні вчителем проблеми проектної методики, що проявляється у виборі тем для проектів з використання краєзнавчого матеріалу.
Теоретичною основою досвіду є наукові дослідження ряду зарубіжних та українських науковців . Американський вчений Джон Дьюї, щодо побудови школи на активній основі. Першим  ввів поняття «метод проектів» та зробив їх класифікацію  американський професор В. Кільпатрик.
Українськими дослідниками цієї технології в різні періоди були: Г. Ващенко, О. Пєхота, О. Пометун, Н.  Котелянець, який визначає проектування  як особливий тип інтелектуальної діяльності, Класифікацію проектів, які використовуються в географії, зробила В. Ніколіна, В. Ніщета розробила зведену таблицю критеріїв їх оцінювання , а також вимоги до якостей особистості вчителя. В Гузєєв запропонував етапи  роботи над проектом.
Сутність досвіду полягає у творчому підході  до використання  вчителем цілої системи дидактичних засобів, методів,прийомів, які є необхідними для адаптації проектної технології до організації навчально-виховного процесу своєї школи з дотриманням вимог до навчального проектування .
Це досвід формування у школярів основ проектного мислення, розвитку творчої та дослідницької пізнавальної діяльності в системі  неперервної географічної освіти: уроки природознавства, географії, факультативні заняття з краєзнавства, позакласна робота.
Головна ідея досвіду – встановити взаємозв’язок між теорією і практикою в процесі навчання, виховання та розвитку особистості учнів, здобуття ними навчального та соціального досвіду.
Технологія досвіду Модель технології «методу проектів » містить у собі такі складові:
-         дотримання вимог навчальних програм з усіх курсів географії та методичних рекомендацій  МОН України щодо викладання географії;
-         адаптація до умов навчального закладу проектної технології у забезпеченні навчально-виховного процесу та позакласної роботи з географії.
Модель проектної технології реалізується вчителем таким чином:
-         послідовне дотримання основних етапів роботи над проектом;
-         творчий підхід до організації роботи на кожному з етапів проекту, навчально-методичне забезпечення  кожного з етапів (алгоритми та рекомендації до проведення конкретного учнівського дослідження, до підготовки звітів, доповідей, оформлення демонстраційних матеріалів, всього того, що використовується учнями в процесі створення та захисту проектів).
-         Організація та проведення різноманітних позакласних заходів для мотивації роботи над проектами (предметні тижні, екскурсії, використання комп’ютерних технологій).
Заслуговує на увагу актуальність і значущість тем, які вибираються для проектів і тих, що відповідають навчальному плану  та органічно вплітаються  в навчальний процес і тих,  які використовуються в позаурочний час.
Вчителька вміло спрямовує діяльність учнів на самостійне використання знань для розв’язання поставлених завдань.
Слід відмітити вміння вчителем спрогнозувати можливий результат.
Олені Євгеніївні вдається постійно урізноманітнювати форми і методи організації творчої  інтелектуальної діяльності  учнів.
 Педагог, працюючи над реалізацією методу проектів переорієнтовує навчально-виховну роботу учнів на пошукову, дослідницьку, творчого характеру, формуючи  в дітей такі навички як: самостійне використання знань для виконання певного завдання, здатність комбінувати відомі методи, комп’ютерний підхід до проблеми, здатність прогнозувати й встановлювати причинно-наслідкові зв’язки.
Результативність досвіду. Протягом 2008-2010р.р. здійснювався моніторинг професійної майстерності вчителя за такими параметрами:
-         визначення якісного показника рівня навчальних досягнень учнів з географії;
-         моніторинг методичної активності вчителя;
-          результативності участі учнів у предметних олімпіадах, різноманітних конкурсах.
Аналіз моніторингових матеріалів виявив високий рейтинг педагога.
 
Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz